برش لیزر مس در کشور ما اهمیت زیادی دارد. از جمله فلزاتی که در صنایع مختلف کاربرد‌های بسیار زیادی دارد، فلز مس است. ویژگی‌هایی مانند درخشندگی و فرم‌پذیری ورقه‌های مس، باعث شده که توجه هنرمندان و صنعتگران به این ماده افزایش یابد و در صنایع زیادی نیاز به برش صفحات مسی باشد.

امروزه با پیشرفت علم، فرایند برش مس با دستگاه لیزر انجام می‌ شود و این کار با سرعت بسیار بالا انجام می‌ گیرد. برای ساختن اشیا و اشکالی که از جنس مس هستند باید ورقه‌ های مس را با دستگاه برش لیزر به اشکال موردنظر تبدیل کرد. اشکال هندسی متفاوتی را می‌ توان با استفاده از این روش به دست آورد. دقت و تمرکز لیزر روی صفحات بسیار بالا است و می‌تواند اشکال را بادقت بسیار بالایی برش دهد.

برش لیزر مس

مروری بر برش لیزر

 

یکی از مزیت‌ های مهم برش لیزر مس انعطاف‌ پذیری بالای این روش نسبت به پارامترهای فرایند است. در این روش می‌ توان اشکال هندسی را برای صنایعی همچون مجسمه‌ سازی، تابلو سازی، وسایل آشپزخانه، وسایل تزیینی، ابزارهای مسی و… تولید کرد.

این صنایع در کشو ما اهمیت زیادی دارند و امروزه فروش کالاهایی از جنس مس مورد رضایت بسیاری از افراد شده است. مردم به اجناس مسی علاقه زیادی پیدا کرده‌ اند و به دلیل خاصیت مس، از ظروف مسی استفاده‌های زیادی می‌کنند. تزیینات مسی هم که طرفداران زیادی دارد و برای تولید انواع تزیینات حتماً نیاز به اشکال مختلفی است که توسط برش لیزری به دست می‌ آیند.

 برای سازندگان قطعات فلزی استفاده از دستگاه‌ های برش لیزر باعث شده که بتواند قطعات فلزی بسیار با کیفیتی را تولید کنند. برش لیزر مس به این صورت است که قسمت‌ های اضافی مس توسط یک اشعه پرقدرت سوزانده می‌ شود و با تبخیر مواد اضافی شکل موردنظر تولید می‌شود.

در این روش یک منبع پرتوان لیزر را به سطح ورق‌های فلزی هدایت می‌کنند و کار برش انجام می‌ گیرد. نقشه‌ ای که باید اجرایی شود توسط نرم‌افزاری مانند اتوکد طراحی می‌شود که به دستگاه داده می‌ شود تا بتواند همان طرح را با ابعاد دقیق اجرایی کند.

توان دستگاه باید بر اساس ضخامت صفحات تنظیم شود.  روش‌ های قدیمی دقت کار بالایی نداشتند اما امروزه با دستگاه لیزر می‌ توان دقت کار را بسیار بالا برد و عوامل زیادی را تنظیم کرد. در روش‌ های سنتی حرارت بالا باعث خمیده شدن فلز می‌ شد اما در برش لیزر مس احتمال خمیدگی ورق مس بسیار کاهش می‌ یابد.

در این روش نیازی به عملیات پلیسه‌ گیری وجود ندارد و تولید پلیسه تا حد بسیار پایینی کاهش می‌ یابد. برش مس با دستگاه‌ های لیزری سر و صدای بسیار کمی را ایجاد می‌کند و برای نیروهای کار امنیت بالایی را به وجود می‌ آورد. احتمال خطر در هنگام استفاده از این دستگاه‌ ها بسیار پایین است.

مزایای برش لیزر مس

در زمان گذشته به دلیل ضخامت بسیار کمی که صفحات فلزی داشتند در هنگام برش آسیب زیادی به آنها وارد می‌ شد؛ اما امروزه با استفاده از روش برش لیزری درصد آسیب‌ ها بسیار کم شده و ظرافت کار بالا رفته است. برش مس به‌ وسیله لیزر مزایای زیادی دارد که می‌ توان به خلاقیت در طراحی و انعطاف‌پذیری آن اشاره کرد.

در این روش می‌ توان طرح‌ های بسیار پیچیده‌ ای را تولید کرد که بادقت بالا و سرعت بالایی انجام می‌ شوند. قیمت پایین و دقت بالا در برش‌های تکراری از دیگر مزیت‌ های این روش است. لبه‌های برش در این روش کیفیت خوبی دارند و کمترین پرتی و عدم ایجاد تغییرات در ساختار فلز از دیگر مزیت‌ های برش لیزری مس می‌ باشد.

در این روش می‌ توان هم‌ زمان قطعاتی با ضخامت یکسان را روی یکدیگر قرارداد و روند تولید چند مرحله‌ای را حذف کرد. حداکثر ضخامت قابل برش با استفاده از دستگاه‌های لیزری ۶ میلیمتر می‌باشد، که می‌توان بر اساس مقدار سختی فلز، ضخامت آن را ۱۰ درصد تغییر داد.

در سطح جهان استفاده از دستگاه‌های برش لیزر به دلیل مکانیکی بودن و سرعت بالایی که دارند محبوبیت فراوانی پیدا کرده است. یکی دیگر از مزیت‌ های این روش صاف بودن قطعه پس از برش است. برش لیزر آهن هم در جهان بسیار رایج است و برای تولیدات زیادی این روش را به کار می‌ گیرند.

نکات مهم در برش لیزر مس

از دیگر نکات کرفت کردن گوشه‌ های تیزکار است که باید باتوجه‌ به ضخامت ورق انجام شود. صافی سطح هم اهمیت زیادی دارد؛ به‌ خصوص در برخی صنایع باید اشکال برش خورده بسیار صاف باشند تا بتوانند قطعه موردنظر را با آن‌ها تولید کنند.

صافی سطح به پارامترهای مختلفی از جمله نوع گاز و فشار گاز بستگی درد. سرعت برش و تنظیم توان اشعه لیزر هم در صافی سطح تأثیر زیادی دارد. برش لیزر آلومینیوم هم مانند برش لیزر مس باید باتوجه‌ به همین نکات انجام شود زیرا ورقه‌های آلومینیومی حساسیت بالایی برای برش دارند.

برش لیزر مس

عوامل تاثیر گذار در برش لیزر مس

عواملی مانند گاز برش برای افزایش قدرت برش موردنیاز است که یکی از مهمترین عوامل تاثیر گذار در برش لیزری مس است. در این روش از گاز اکسیژن استفاده می‌ کنند که هم باعث افزایش سرعت برش لیزر مس می‌ شود و هم قدرت پرتو نور افزایش پیدا می‌کند. مس ورقه‌ ای نرم نسبت به فولاد است.

در برش لیزر فولاد هم عامل گاز اکسیژن اهمیت زیادی دارد و به دلیل اینکه سرعت کار را افزایش می‌ دهد در بسیاری از شرکت‌ ها از اکسیژن برای برش استفاده می‌کنند. نقطه تمرکز اشعه هم از دیگر عوامل مؤثر است. هرچه فاصله لیزر تا صفحه کم باشد و یک نقطه متمرکز تمامی اشعه‌ها را دریافت کند سرعت انجام عملیات افزایش می‌یابد. برش لیزر گالوانیزه هم یکی دیگر از روش‌های تولید صفحات است که توضیح آن در این مقاله نمی‌ گنجد.

برش لیزر مس از آنجایی اهمیت دارد که در صنایع بسیاری از فلز مس برای تولیدات خود استفاده می‌کنند. در هر کارخانه باید یک دستگاه برش وجود داشته باشد تا بتوانند با هزینه‌ های کمتری این برش‌ ها را انجام دهند. این روش یکی از کارآمدترین روش‌ ها در کشور است و طرفداران زیادی دارد. برای مشاوره بیشتر با شماره‌ های ذکر شده در این مطلب تماس بگیرید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم.

شروع چت
1
نیاز به کمک دارید؟
لطفا جهت برقراری ارتباط در واتساپ کلیک کنید.