برش ورق

به طور عمده از دو روش برای برش فلزات استفاده می‌شود:
1. روش سنتی: در این روش که از سال‌های پیش مرسوم بوده است از اره مخصـوص و روش‌های مکـانیکی استفاده می گردد. در این روش میزان خطـا به مراتب بالا بوده و در عین حال امـکان ایجاد طرح‌های پیچیده نیز مقدور نمی‌باشد. همچنین، لبه‌های برش خورده بسیار نامرتب خواهد بود.
2. روش مدرن: این روش بعد از پیدایش تکنولوژی لیزر و در سال های اخیر مورد استفاده قرار گرفته است که از دستگاه برش لیزر استفاده می گردد. برخلاف روش قبل در این روش، میزان خطا به میزان قابل توجهی کاهش یافته و صنعت‌گران قادر هستند تا فلـزات را با انـواع شکـل‌ها و طرح‌های پیچـیده برش دهند. با استفاده از تکنولوژی برش لیزر، سرعت کار نیز به مراتب بالاتر از سایر روش‌ها می‌باشد.
فرایند برش لیزر فلزات:
تقریبا اکثر فلـزات را می‌توان با استـفاده از برش لیـزر، برش داد. اما فلزاتی مانند فولاد، آهن،آلومینیوم و برش لیزر استیل بیشترین کاربرد را در برش با لیزر دارند. لیزر با ایجاد گرما و حرارت بالا بر روی فلزات، آن ها را تحت تاثیر قرار داده و باعث ایجاد اشکال ظریف و بی‌نظیر بر روی ورقه‌های فلزی می‌شود. پرکاربردترین دستگاه برش لیزر در صنعت را می‌توان لیزرهایی دانست که با استفاده از گـاز دی ‌اکسید کربن (CO2) کار می‌کنند.آنچه موجب کاربرد این دستگاه‌ها شده است قابلیت استفاده این دستگاه‌ها در ایجاد برش و حک بر روی فلز و غیر فلز دانست.

گروه صنعتی نورد سازه شریف با استفاده از دستگاه لیزر Bystronic Laser - Bystar 3015 – 4kw قادر به ارائه خدمات برش لیزر آهن تا ضخامت 20 میلیمتر با بالاترین کیفیت را می باشد

شروع چت
1
نیاز به کمک دارید؟
لطفا جهت برقراری ارتباط در واتساپ کلیک کنید.